
Man kan inte se elektromagnetiska fält. Man kan inte känna lukten av dem. Men de strömmar genom dina väggar, ditt sovrum, ditt barns rum – varje minut, varje dag.
Elektromagnetiska fält en av de ämnen som många vill fördjupa oss i. webinaret hålls av Lars Röstlund, grundare av RTK Emf Protection.
Emf Protection startades 1993, då som teknisk konsult inom felavhjälpning vid sporadiska fel, störningar via kablar och störande strålning i luften. Sedan 1995 har Lars hjälpt överkänsliga med elsanering i bostaden och på arbetsplatsen, där det nästan alltid upplevs en klar hälsoförbättring. I bagaget har Röstlund en sex år lång teknisk utbildning inom data och el, fem års erfarenhet från tekniskt arbete i forskningsmiljö samt allmän elbehörighet ABL.
Detta är inte ännu en grundkurs i EMF. Vi går ett steg djupare, in på hur du faktiskt utvärderar ditt eget hem, vilka verktyg som är viktiga och vad du gör med informationen när du väl har den.
Vad du kommer att lära dig:
Det här webinaret är för dig som vill fördjupa dig i ämnet, om du är en förälder som funderar noga över elektromagnetiska fält i barnrum, sovrum eller andra utrymmen där barn vistas, om du överväger att vidta åtgärder, installera skärmning eller dra om elnätet i ditt hem, eller om du redan har köpt produkter för skydd mot elektromagnetiska fält utan att först ha mätt dina faktiska exponeringsnivåer.
Datum och klockslag:
Onsdag den 3 juni kl 19.00
Webinaret kommer pågå i cirka 60 minuter. Tid kommer finnas för frågestund från er deltagare.
Anmälan:
Anmäl dig till info@rtk.se
Märk ditt mejl med ANMÄLAN WEBINAR i ämnesraden (subjekt).
Produkten har blivit tillagd i varukorgen